Dekoračná mulč

Ako nový produkt ponúkame našim zákazníkom farebnú dekoratívnu štiepku, vyrobenú z recyklovaných drevených obalov. Ide o rozdrvené poškodené obaly v štruktúre 20 - 25 mm zafarbené ekologicky nezávadnou a UV odolnou farbou. Na výrobu používame výhradne len čisté ,chemicky neznečistené obaly zo suchého dreva bez kôry. Mulč ponúkame v žltej a červenej farbe, balené do 70 litrových vriec, alebo do big bagov s obsahom 700 litrov.

Dekoračná mulč je čisto prírodný produkt, jedná sa o narezané a drvenej kôry ihličnatých stromov (smrek, borovica a smrekovec). Hlavnou úlohou mulčovacej kôry je obmedziť prerastaniu burín, chrániť rastliny pred mrazom a redukovať erózii pôdy. Aplikáciou mulčovacej kôry pri výsadbe zelene výrazne zvýšite ujatelnost rastlín tým, že mulčovacia kôra bráni ich uschnutí, zamedzuje výpar vody z pôdy, čím udržuje pôdu stále vlhkú a tým znižuje potrebu závlahy. Čerstvá kôra z lesa, alebo z píly nie je vhodná, pretože obsahuje látky, ktoré mnohé rastliny neznášajú. Vzhľad kôry z píly (neupravená, Netriediť kôra) a mulčovacej kôry je odlišný. Neupravená kôra pôsobí lacným dojmom a často vďaka obsahu dreva a absencia zodpovedajúcej frakcie nespĺňa základné vlastnosti, ktoré sa od mulčovacej kôry očakávajú.

Pod označením mulčovacia kôra sa zvyčajne predáva zmes borovicové, smrekové alebo smrekovcové kôry drvené na rôznorodú frakciu tak, aby veľkostne pôsobila prirodzene. Drvená kôra napomáha miernemu okyslenie pôdy, čo prospieva kyslomilnými rastlinám, ako sú azalky, rododendrony, vresy a vresovce a valné časť okrasných ihličnanov i listnatých kríkov. Nevhodná je pre všetky druhy, ktoré kyslú pôdu neznášajú. Ak použijete mulčovaciu kôru na už založené a vysadené záhony, je dôležité pôdu predtým dôkladne vyplieť. V bežných okrasných záhonoch je vrstva mulčovacej kôry vysoká 10-15 centimetrov. Musíme však počítať s tým, že sa kôra časom zoschne a zľahne, preto je treba kôru na začiatku sezóny a ku koncu leta doplniť. Dekoračné kôra môže mať svoju prirodzenú farbu, farbí sa ale tiež na oranžovú, zelenú či žltú. Záleží len na vašom vkuse, ktorú z nich si vyberiete.

 • Zavolajte nám
  0908 843 222

O nás

Firma ST PRIDE, s.r.o. bola založená v roku 2007, od samotného založenia ST Pride, s.r.o. sa zaoberáme výkupom paliet, predajom paliet, opravou paliet.

KONTAKT
 • ST PRIDE GROUP, s.r.o.
  Mateja Bela 2494/2
  Trenčín 911 08
 • IČO: 47112506
  DIČ: SK2023751477
© Copyright 2007 - 2015 | st-pride.sk